
Egy New York-i Heritage aukcióban Marylin Monroe-ról ritka felvételeket árvereznek, melynek kezdő értéke 120 ezer dollár, azaz majdnem 32 millió forint. A díváról készült meztelen képek mellett olyan anyagok is a repertoárba kerülnek, melyek a halála előtti utolsó fotózásán készültek.
A fotók a Valamit adni kell című filmjéből származnak, ami a 37 perces rövid mű legfontosabb jeleneteit örökítik meg, amikor Marilyn éppen fürdik. rövid produkció leghíresebb jelenete, amikor a színésznő a medencében fürdik.
Halála (1962. augusztus 5.) előtt ez volt Marilyn utolsó munkája, a forgatásokat megnehezítették magánéleti problémái. A film számos teljes jelenete évekig rejtve volt a nyilvánosság elől.
A filmet egyébként nem is fejezték be, hiszen Monroe magánéleti gondjai elvonták a figyelmét a forgatásokról, és emiatt a rendező George Cukor ki is rúgta a produkcióból. Ez ’62 júniusában történt, két hónappal a díva halála előtt.
A fotókat itt láthatja!
Forrás: Femcafé