A győri focista gyerekek mennek Amerikába

A győri ETO Futball U12-es csapata nyerte meg az idei Danone Focikupa a Gyermekekért hazai döntőjét, amelyen a Kárpátok Maradonája, Gheorghe Hagi is részt vett.

Az ETO Futball U12-es labdarúgói utaznak New Jersey-be szeptemberben a világ legnagyobb, gyermekeknek rendezett focikupája nemzetközi döntőjére, ahol 31 másik ország csapatával küzdenek meg a világelsőségért.

A Danone Focikupa a Gyermekekért idei tornáján tizenkét régió legjobb U12-es csapatai közül került ki a nyertes Győr-Moson-Sopron megyei csapat 12 focistája. A Danone és az MLSZ által megrendezett kupa budapesti döntőjén Gheorghe Hagi, a Kárpátok Maradonájaként ismert román és Détári Lajos magyar labdarúgó legenda együtt szurkolt a gyerekeknek.

A legsportszerűbb csapatnak járó kupát a kaposvári Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia nyerte. A kupa fő célkitűzése, hogy egészséges életmódra nevelje a gyerekeket, de a szervezők fontosnak tartják, hogy a szociális helyzetük miatt hátrányt szenvedő gyermekeknek is lehetőséget teremtsenek a sportolásra, ezért a kupában részt vevő futballklubok akadémistái sportszereket és sportruházatot gyűjtöttek állami gondoskodásban élő társaik részére.